Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Sustiprinkite savo imunitetą, atlikdami 7 paprastus žingsnius

Šalti, sausi žiemą vyraujantys orai – labai palanki terpė virusams, todėl visai neverta stebėtis, kad žiemą peršalimo, gripo ir kitos užkrečiamos infekcijos yra tokios dažnos. Tačiau Jūs galite padaryti daug, kad išvengtumėte ar bent jau sumažintumėte šansus užsikrėsti vienu iš tų nemalonių žiemos palydovų. Aprašome 7 paprastus žingsnius, kaip sustiprinti savo imunitetą ir nugalėti tas bjaurias infekcijas...

1 veiksmas: palikite ramybėje vaistus

Aspirinas, ibuprofenas ir kiti panašūs skausmą malšinantys vaistai mažina karščiavimą ir uždegimą organizme ir gali smarkiai pasitarnauti, kad ligonis geriau jaustųsi. Tačiau gerdami juos per dažnai, galite netgi susilpninti savo imuninę sistemą. Silpnas imunitetas savo ruožtu reiškia didesnę tikimybę užsikrėsti viena iš tų nemalonių žiemiškų infekcijų. Nepraraskite saiko su vaistais, kurių Jums absoliučiai nereikia, ar tais, kuriuos išrašė gydytojas!

Net jei truputį karščiuojate, neskubėkite gerti antipiretikų, kurie mažina kūno temperatūrą. Karščiavimas žudo virusus Visgi labai aukšta temperatūra gali pakenkti organizmui, todėl, žinoma, gerai būtų tokiais atvejais ją numušti ar net apsilankyti pas gydytoją.

2 veiksmas: į savo racioną įtraukite probiotinių pieno produktų

Ar žinote, kad didžioji dalis mūsų imuninės sistemos šiaip jau apsistojusi virškinimo trakte? Tikriausiai, ne, bet tai – tikriausia tiesa. Būtent todėl labai svarbu stengtis prižiūrėti virškinimo sistemą, o paprasčiausias būdas tą daryti – vartoti pakankamai probiotikų. Probiotikai yra mikroorganizmai, kurie žmogaus organizmui suteikia tam tikrą naudą, o jų rasite daugelyje pieno produktų – ypač jogurtuose.

3 veiksmas: atsipalaiduokite

Dažnas stresas susijęs su daugybe nemalonių sveikatos problemų ir gali būti priežastis, kodėl šią žiemą neišvengsite peršalimo ar gripo. Ilgalaikis stresas gali susilpninti imunitetą, todėl organizmas tampa neatsparus visai galybei infekcijų. Štai, todėl labai svarbu kartas nuo karto stabtelėti ir leisti organizmui ir protui padoriai pailsėti.

4 veiksmas: dažnai ir kruopščiai plaukite rankas

Dėl daugelio „žiemiškų infekcijų“ būname kalti mes patys, kadangi nesilaikome tinkamos higienos. Virusai perduodami kontaktuojant su kitais žmonėmis, bet lygiai taip pat jų galima pasigauti ir per durų rankenas ar kitus paviršius, kuriuos liečia daug žmonių. Dažnai plaudami rankas, galime žymiai sumažinti tikimybę užsikrėsti, tačiau tą reikia daryti tinkamai. Rankas plaukite šiltu ar karštu vandeniu ir muilu, kruopščiai trindami jas mažiausiai 20 sekundžių, ir nepamirškite jų kruopščiai nusišluostyti.

5 veiksmas: padidinkite oro drėgmės lygį namuose

Centrinis šildymas namuose išsausina orą, o sausas oras tobulai tinka infekcijų sklidimui. Pagerinti oro kokybę namuose galite dažnai vėdindami kambarius, tačiau šaltis iš lauko gali taip pat erzinti. Todėl geriausias sprendimas – įsigyti oro drėkintuvą, kuris padės drėkinti orą namuose. Pastatykite vieną miegamajame, o kitą – kambaryje, kuriame praleidžiate daugiausiai laiko.

6 veiksmas: išsimiegokite

Geras miegas taip pat stiprina imuninę sistemą ir paruošia organizmą kovai su visomis Jūsų tykančiomis infekcijomis. Miego trūkumas veikia organizmą panašiai kaip pernelyg ilgas stresas, todėl esminis dalykas – pakankamai išsimiegoti naktimis. Suaugusiajam vidutiniškai reikia 8 valandų miego, bet aklai tuo skaičiumi nesivadovaukite. Vieniems reikia mažiau, kitiems – daugiau, tad miego valandų skaičių turite priderinti pagal savo asmeninius poreikius.

7 veiksmas: vartokite pakankamai vitaminų

Vitaminų organizmas gauna iš maisto papildų arba su įprastais maisto produktais (daugiausiai – su šviežiais vaisiais ir daržovėmis). Vitaminai padės organizmui kovoti su infekcijomis ir gali netgi sumažinti tikimybę jomis užsikrėsti. Tik svarbu neperdozuoti – ypač geriant vitamininius maisto papildus. Vitaminų perdozavimas kartais gali sukelti žymiai rimtesnių sveikatos sutrikimų nei peršalimas ar gripas.