Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

3 spalvos: ką jos pasako apie jus?

Kuriai spalvai teikiate pirmenybę – ugningai raudonai, elegantiškai juodai, ar pastelinėms spalvoms? Iš tiesų spalvos turi didžiulę reikšmę mūsų nuotaikai, emocijoms, netgi organizmo funkcijoms. Šįkart supažindinsime jus su 3 spalvų – mėlynos, žalios ir violetinės – paslaptimis.

Spalvų paslaptys: mėlyna, žalia, violetinė

Ar kada nors galvojote savo kambarį išdažyti vaivorykštės spalvomis? Ar susimąstėte, iš kokių lėkščių geriau valgyti: šilumą spinduliuojančių geltonų, ryškių oranžinių ar pastelinėmis spalvomis nudažytų?

Kuriai spalvai teikiate pirmenybę – ugningai raudonai, elegantiškai juodai, ar pastelinėms spalvoms? Iš tiesų spalvos turi didžiulę reikšmę mūsų nuotaikai, emocijoms, netgi organizmo funkcijoms. Šįkart supažindinsime jus su 3 spalvų – mėlynos, žalios ir violetinės – paslaptimis.

MĖLYNA

Senais laikais darbininkų klasės žmonės dėvėdavo tamsiai mėlynus drabužius, o šviesius ir ryškius apdarus galėjo dėvėti tik aukštesnės klasės atstovai. Liudviko XIV laikais šviesiai mėlyna spalva tapo madingiausia Prancūzijoje. Egipto piramidėse rastos mumijos, palaidotos prieš 5000 metų, buvo rastos susuktos į indigo spalvos audinius, tik laikui bėgant spalva išbluko.

Po 1498 metų, kai Vasko de Gama atrado jūrų kelią į Indiją, Europoje indigo spalva buvo pasmerkta. Prancūzijoje ir Vokietijoje ji buvo uždrausta, o 1654 metais Vokietijos imperatorius paskelbė ją šėtono spalva.

Šildančios mėlynos spalvos galios

Mėlyna spalva žmogaus kūne siejama su kaklu, tad manoma, kad ji gali padėti gydyti strumą, užkimimą, gerklės uždegimą. Ji atlieka šildomąją funkciją.

Skirtingi mėlynos spalvos atspalviai turi skirtingas reikšmes

 • Tamsiai mėlyna spalva simbolizuoja nekintančias vertybes ir lojalumą.
 • Pasteliniai melsvi atspalviai reiškia nostalgiją, nesavanaudiškumą.
 • Žydra spalva reiškia jautrumą ir dvasingumą.

Gamtos, metų laikų ir mėlynos spalvos draugystė:

 • Tai žydinčių linų, vandens, turkio spalva pavasarį.
 • Vasarą tai blyški dangaus ir plieno spalva.
 • Rudenį galima pamatyti tamsią, naftos tamsumo mėlyną spalvą.
 • Žiemą – tai žydra ledo spalva.    

Ką mėlyna spalva pasako apie žmones?

Žmonės, kurie mėgsta mėlyną spalvą, gali būti labai skirtingi ir reikšti skirtingas emocijas:

 • Tie, kurie labiau mėgsta violetinį atspalvį, dažniausiai yra niurgzliai, melancholikai.
 • Tie, kuriems patinka žydras atspalvis, yra dvasingi, svajokliai.
 • Tiems, kuriems labiau patinka tamsiai mėlyna spalva, turi gerai išvystytą lojalumo jausmą, yra patikimi.
 • Tie, kurie mėgsta mėlynos ir geltonos spalvos derinius, pasiekia savo tikslus.

VIOLETINĖ

Indijos kultūroje violetinė spalva simbolizuoja reinkarnaciją. Šią spalvą mėgstantys žmonės yra linkę perdėtai stipriai reikšti savo emocijas, „sutirštinti spalvas“. Ir atvirkščiai – tie, kurie vengia šios spalvos, nemėgsta bendrauti, atsiskleisti kitiems žmonėms.

Iš sraigių...

Purpurinė spalva senais laikais buvo išgaunama iš purpurinės spalvos sraigių. Iš sraigių buvo lengva „pasigaminti“ skirtingų violetinės spalvos atspalvių, o iš levandų – mėlynai violetinę spalvą.

Violetinės spalvos gamtoje yra nedaug. Štai kodėl, kai norima žmogui parodyti, jog jis yra išskirtinis, dovanojama violetinių gėlių.

Aktyvuokite violetinę spalvą!

Violetinė spalva yra susijusi su viršutine mūsų galvos dalimi. Spalvų terapijos specialistai violetinė spalvą naudoja gydyti nemigą ir hiperaktyvumą. Jeigu ir jums sunkiai sekasi užmigti, stenkitės, kad miegamajame būtų violetinės spalvos akcentų. Tarkim įsirenkite violetinės spalvos apšvietimą, nudažykite sienų dalį violetine spalva.

Kai kurie mitybos specialistai sako, kad violetinės spalvos maistas padeda atverti čakras ir suaktyvinti medžiagų apykaitą (baklažanai, slyvos, šilauogės, violetiniai kopūstai).

Ką ši spalva pasako apie žmones?

Psichologai dėl šios spalvos reikšmės nesutaria arba pateikia kontraversiškas versijas. Sutaria jie tik dėl vieno – šią spalvą mėgsta idealistai. Vengiantys violetinės spalvos apibūdinami kaip nelojalūs, nemėgstantys prisiimti atsakomybės žmonės. O tie, kuriems patinka ši spalva, dažnai laikomi arogantiškais, jiems svetimas savikritikos jausmas. Jie nori žavėti, stebinti kitus, būti pastebėti ir įvertinti.

Sąsajos su gamta

Norėdami geriau suprasti spalvos sąsajas su charakteriu, galite tiesiog pažvelgti į gamtą.

 • Neetiškas ir netaktiškas žmogus dažnai derina auksinę ir violetinę spalvas. Gamtoje šių spalvų deriniu puošiasi našlaitės – gėlės, kurios simbolizuoja šizofreniškus žmones.
 • Tamsiai violetinės ir mėlynos spalvos deriniai parodo, kad žmogus neadekvačiai reiškia emocijas, gali būti linkęs į depresiją.

ŽALIA

Kaip ir visos spalvos, taip ir žalia turi dvigubą reikšmę. Tamsiai žalia ir šviesiai žalia spalvos reiškia ne tą patį. Islamo tradicijose žalia spalva turi ypatingą reikšmę. Ji simbolizuoja pomirtinį rojų, kurį Mahometas pažadėjo musulmonams.

Žalios bei mėlynos ir baltos spalvų kombinacijos simbolizuoja pozityvumą, o kombinacijos su juoda, geltona ir violetine – negatyvumą.

Žalios spalvos sąsajos su vandeniu, mėnuliu, vegetacija yra neabejotinos. Tad žalia spalva siejama ir su atgimimu, pavasariu, gaiva, drėgme.

Žalios spalvos poveikis kūnui

Žalia spalva siejama su širdies centru. Ši spalva padeda įveikti uždegimus, turi antiseptinį poveikį. Taip pat ji palengvina galvos skausmus ir sumažina kraujo spaudimą. Drauge su geltona spalva ji padeda atsikratyti blogų minčių ir blogos nuotaikos.

Žalia spalva kuria nesavanaudišką meilę

Žalia spalva stiprina ryšius, kuria prieraišumą bei nesavanaudišką meilę. Tamsesni šios spalvos atspalviai - alyvuogių bei jūros spalvos žaluma - padeda kovoti su hiperaktyvumu.

Ką žalia spalva pasako apie žmones?

 • Žmonės, kurie mėgsta žalią spalvą, paprastai puikiai sugeba valdyti emocijas.
 • Tiems, kuriems patinka jūros žaluma, yra gudrūs.
 • Tie, kuriems patinka alyvuogių atspalvis, nemėgsta tiesmukų klausimų.
 • Aktyvūs ir energingi žmonės mėgsta mėlynai žalią spalvą.
 • Pastelines spalvas mėgsta nemėgstantys eksperimentuoti žmonės.

Žalia spalva ir psichoanalizė

Ypatingą reikšmę šiai spalvai suteikė psichoanalizės specialistas Phylissas Krystalas. Jis tyrinėjo spalvų ir emocijų sąsajas. Remiantis jomis, tamsiai žalios bei juodos spalvos derinį mėgstantys žmonės kenčia dėl emocijų sumaišties.

Psichologinė ir simbolinė mėlynos, violetinės ir žalios spalvos reikšmė

Mėlynos spalvos ekspresija pirmą kartą buvo panaudota Anglijoje 1750 m. Ji reiškė moteris, kurios diskutuoja apie menus ir literatūrą. Mėlyna spalva reiškia liūdesį. Vokiečiai melsvą spalvą naudojo drovioms merginoms apibūdinti. Rusams mėlyna spalva reiškia kuklų ir švelnų žmogų.

Violetinė spalva drauge su juoda, pilka ar ruda simbolizuoja susitelkimą, senamadiškumą ar net korupciją. 

Žalia spalva politikoje reiškia neutralumą, kovą už gamtos apsaugą.