Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Spalvos jūsų namuose

Mūsų namai  - mūsų tvirtovė. Juose norime jausti saugiai ir patogiai ir laisvai. Namuose turi tvyroti gera atmosfera, kad  grįžę po dienos darbų galėtume atsipalaiduoti ir užmiršti bėdas. Kaip sukurti tokią atmosferą? Svarbu pasirinkti tinkamas spalvas. Jos veikia nuotaiką labiau, negu įsivaizduojate. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamas spalvas savo namams.

Kaip išsirinkti tinkamą spalvą interjerui?

Mūsų namai  - mūsų tvirtovė. Juose norime jausti saugiai ir patogiai ir laisvai. Namuose turi tvyroti gera atmosfera, kad  grįžę po dienos darbų galėtume atsipalaiduoti ir užmiršti bėdas. Kaip sukurti tokią atmosferą? Svarbu pasirinkti tinkamas spalvas. Jos veikia nuotaiką labiau, negu įsivaizduojate. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamas spalvas savo namams.

Raudona

Spalvos atspindi mūsų nuotaiką bei gyvenimo būdą. Jeigu nusprendėte sienas dažyti raudona spalva ar jos atspalviais, tai reiškia, kad este išraiškinga asmenybė, jums patinka būti dėmesio centre. Raudona spalva yra tikra šventė akims: ji pagyvina aplinką ir išblaško niūrią nuotaiką.

Jeigu nuspręsite šią spalvą „apgyvendinti“ savo namuose, atsiminkite auksinę taisyklę: mažiau yra daugiau. Rinkitės minimalistinį stilių, neapkraukite namų baldais ir nepersistenkite su aksesuarais. Raudona spalva turi puikiai derėti su kitomis kambario spalvomis ir neatrodyti per daug „rėkianti“.

Spalvos, kurios dera su raudona: visi juodos ir baltos atspalviai, gelsva, smėlio spalva.

Oranžinė

Ši spalva suteikia namams šilumos, šviesumo ir gali turėti labai stiprų teigiamą poveikį žmogui. Tiesa, reikėtų būti atsargiems ir nesirinkti per daug ryškių ir kelių skirtingų šios spalvos tonų savo namuose. Tokiu atveju galite sukurti priešingą efektą: spalva ims erzinti, blogai miegosite, jausitės nervingi, bus sunku susikoncentruoti. 

Spalvos, kurios dera su oranžine: ruda ir tamsiai ruda.

Geltona

Geltona – saulės spalva. Ji turi teigiamą poveikį žmogui, pripildo kambarį energijos. Tinkamai parinktas geltonas atspalvis leis namuose jaustis patogiai ne tik jums, bet ir svečiams. Geltona spalva paprastai derinama su mėlyna. Šiomis dviem spalvomis siekiama sukurti iliuziją, kad namuose „gyvena“ saulė ir dangus.

Spalvos, kurios dera su geltona: tamsiai ruda. Kadangi tai nėra „rėkianti“ spalva, prie jos derės praktiškai bet kokių formų baldai ir daugelis spalvų.

Žalia

Jeigu nusprendėte dažyti savo kambario sienas žaliai, pirmiausia nueikite į dažų parduotuvę. Pamatysite, kad šios spalvos atspalvių yra tokia gausybė, kad turbūt teks grįžti namo ir dar kartą viską apgalvoti. Priklausomai nuo to, kokį atspalvį pasirinksite, tokio ir efekto galite tikėtis.

Specialistai pataria nesirinkti labai ryškių atspalvių, nes jie gali vizualiai sumažinti erdvę. Labiausiai žalia spalva tinka didelėms patalpoms ir erdviems namams. Jeigu jums labai patinka žalia spalva, verčiau sienas dažykite neutralia spalva ir rinkitės žalios spalvos dekoracijas: kilimus, užuolaidas, vazas. Jei jūsų sienos yra žalios ir nenorite jų keisti, tuomet rinkitės tamsiai rudos spalvos baldus.

Mėlyna

Tai dangaus spalva, kuri turi raminamąjį poveikį. Pasirinkus netinamą atspalvį ji gali atrodyti šalta ir išvaikyti iš kambario jaukumą. Jeigu esate mėlynos spalvos gerbėjas ir būtinai norite matyti ją kasdien savo namuose, verčiau sienas dažykite gelsva, geltona ar balta spalva, o mėlyną spalvą „rezervuokite“ baldams, aksesuarams, kilimams.

Purpurinė

Ši spalva yra išties žavinga, o jos atspalviai gali tiesiog pakerėti, tačiau rinkdamiesi šią spalvą savo interjerui turite būti labai atsargūs.  Tai melancholijos spalva. Jeigu nudažysite ja savo kambario sienas, galite vėliau jausti nuovargį, puls negatyvios mintys.

Jeigu jums ši spalva labai patinka, rinkitės purpurinius baldus, vazas, baldų užtiesalus, indus.

Balta

Tai bene dažniausiai pasirenkama spalva sienoms. Ji tokia populiari dėl to, kad ji dera du bet kokios spalvos baldais ir aksesuarais. Tačiau ši spalva turi ir trūkumų. Ji teplesnė už kitas, todėl sienos reikalauja daugiau priežiūros. Jeigu nuspręsite sienas dažyti balta spalva, tuomet rinkitės plaunamus dažus.

Papuoškite namus įvairiausiais aksesuarais

Jeigu nepasitikite savo jėgomis, dėl spalvų derinių galite pasikonsultuoti su interjero dizaineriais. Tačiau jeigu turite lakią fantaziją, namus galite puikiausiai įsirengti ir patys. Jeigu nesate tikri, ar išsirinkta spalva jums tinka, nueikite į draugų namus, kurie kambarį yra išdažę tokia spalva.