Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Sena pagalvė - tai rizika jūsų gerovei ir sveikatai

Nepaisant aukštos kokybės produkcijos ir aukščiausios klasės užpildo pagalvės pradeda prarasti savo naudingąsias savybes praėjus maždaug trims metams reguliaraus naudojimo. Štai tuomet kyla rizika jūsų sveikatai ir gerovei.

Ar jūsų pagalvė sena? Tokiu atveju kyla rizika jūsų gerovei.

Ar žinojote, kad dėl miego ant prastos kokybės pagalvės gali pradėti skaudėti galvą, suprastėti miego kokybė, atsirasti nesugebėjimas susikaupti ar nekantrumas? Nepaisant aukštos kokybės produkcijos ir aukščiausios klasės užpildo pagalvės pradeda prarasti savo naudingąsias savybes praėjus maždaug trims metams reguliaraus naudojimo. Štai tuomet kyla rizika jūsų sveikatai ir gerovei.

Kaip sena pagalvė sukelia problemas:

  • nusidėvėjęs užpildas nepakankamai palaiko kaklą ir kaklo raumenis, todėl ryte galite pabusti išsekę ir skaudančiu kaklu;
  • sename užpilde gali būti daugybė alergenų, kurie sukelia alergijas, sustiprina kvėpavimo takų ligų simptomus ir sukuria nesveiką miegui aplinką;
  • vidutiniškai pagalve naudojamės 8 valandas per parą ir galiausiai į ją patenka daugybė mirusios odos ląstelių bei prakaito, kurio per naktį išsiskiria apie 2-3 dcl.

Todėl ekspertai pagalvę rekomenduoja keisti kas trejus metus.

Vilna, medvilnė, šilkas ar bambukas?

Renkantis pagalvę ar antklodę – gaminį, kuris liesis prie kūno kiekvieną dieną – renkamės natūralias medžiagas. Paprastai renkamės vilną ar medvilnę, tačiau kašmyras ar šilkas taip pat nuramina odą ir padeda jaustis patogiai.

Natūralios medžiagos mūsų gerovei yra naudingos. Nors bambuko pluoštas dar tik pradėjo skintis kelią į mūsų gyvenimą, jis jau pranoko prieš tai minėtas medžiagas daugeliu aspektų. Jei visi šie pluoštai yra panašūs kalbant apie minkštumą, bambukas absoliučiai pirmauja kalbant apie vandens sugėrimo savybes.

Daugelį metų bambukas buvo laikomas statybine medžiaga, o taip pat naudojamas kaip maistas. Tekstilės pramonėje jis buvo naudojamas kiek kitaip nei dabar – derinant su viela, jis buvo naudojamas gaminant korsetus ir kitokius drabužius, kurie turėjo išlaikyti tam tikrą formą. Bambukas taip pat buvo naudojamas gaminant tradicinius drabužius, paprastai dėvimus Kinijos kaimuose.

Palyginus su medvilne, bambukas sugeria iki 60% daugiau vandens, o tai – puiki naujiena stipriai prakaituojantiems. Antklodės ir pagalvės iš bambuko pluošto taip pat tinka tiems, kurie negali naudoti tam tikrų medžiagų dėl įvairių alergijų. Bambuko sudėtyje yra natūralių antialerginių ir antibakterinių medžiagų, kurios padeda išlaikyti antklodžių ir pagalvių šviežumą net ilgai naudojant, todėl jos neįgauna nemalonaus kvapo. Žmonės, kuriuos dirgina vilna, nepatyrė jokių problemų odai liečiantis prie bambukinių gaminių.

Ekologiškos ir natūralios bambuko savybės užtikrina, kad jis nesudirgins odos, todėl tokie gaminiai taip pat tinka žmonėms, kurių oda yra jautresnė. Bambuko pluoštas pasižymi kitomis dviem savybėmis, kurias būtina paminėti – išskirtiniu subtilumu ir natūralia šilumine reguliacija. Kai šilta, bambuko pluoštas išsitempia ir leidžia odai kvėpuoti. Tačiau atvėsus pluoštas susitraukia ir šilumą išlaiko arčiau kūno. Todėl bambukinė antklodė ar pagalvė visada bus maloni ir patogi bet kokiu sezonu ir esant bet kokioms oro sąlygoms.

Pagalvės ne tik malonios žmonėms, bet ir nekenksmingos aplinkai.

Nepriklausomai nuo to, kokį gaminį įsigysite, labai svarbu atsižvelgti į ekologinį aspektą. Todėl aplinkai nekenksmingos medžiagos ir gamybos metodai yra ypač vertinami. Bambukas yra ekologiškas dėl kelių priežasčių, pradedant nuo auginimo ar produkcijos.

Bambukų plantacijos yra savaime regeneruojamos, kaip ir žolė. Net nukirtus bambukų augalus jie labai greitai atauga – maždaug po 60 cm per dieną. Bambukai auga labai arti vienas kito ir užima žymiai mažesnį plotą nei, tarkime, medvilnė. Bambukams sėkmingai augti nereikalingi pesticidai, o tai ypač svarbu aplinkos apsaugos aspektu. Kitas svarbus faktas yra tas, kad jiems auginti reikia žymiai mažiau vandens nei kitiems augalams (ypač medvilnei, kuri yra žinoma kaip labai „ištroškęs“ augalas).

Augdamas bambukas išgrynina orą ir išleidžia apie 40% naujo deguonies. Celiuliozės iš bambuko, o vėliau – tekstilės pluošto gamyba yra priimtina, nes apdorojimo fazėje nenaudojamos jokios cheminės medžiagos, kurios galėtų būti kenksmingos sveikatai ar aplinkai. Galiausiai – bambuko pluoštas yra 100% suyrantis baigus naudoti.