Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Kaip gauti darbą?

Nors daugelis ženklų rodo, kad didžioji krizės banga beveik nuslūgusi, tačiau rasti darbą vis dar nėra taip paprasta. Ypač, jeigu turite mažokai patirties arba esate praradę darbo įgūdžius ilgai nerasdami darbo arba augindami vaikelį. Tačiau nereikia sėdėti ir raudoti – jūs galite apsišarvuoti kantrybe ir palengvinti savo darbo paieškas bei išskirti save iš kitų kandidatų. Kaip? Skaitykite toliau.

Kaip įsidarbinti, kai koją kiša patirties stoka

Nors daugelis ženklų rodo, kad didžioji krizės banga beveik nuslūgusi, tačiau rasti darbą vis dar nėra taip paprasta. Ypač, jeigu turite mažokai patirties arba esate praradę darbo įgūdžius ilgai nerasdami darbo arba augindami vaikelį. Tačiau nereikia sėdėti ir raudoti – jūs galite apsišarvuoti kantrybe ir palengvinti savo darbo paieškas bei išskirti save iš kitų kandidatų. Kaip? Skaitykite toliau.

Geras CV – raktas į jūsų trokštamą darbą

Gyvenimo aprašymas ne veltui taip vadinasi. Jis atspindi jūsų gebėjimus ir kompetencijas, į kurias atsižvelgia būsimieji darbdaviai. Atminkite – CV turi būti tikrai geras, aiškus, be klaidų. Jei patiems nesiseka rašyti, paprašykite bičiulio, kuris tai sugeba.

Darbdavys į CV žiūri tarsi pro padidinamąjį stiklą. Tad jei nenorite, kad jūsų gyvenimo aprašymas atsidurtų šiukšlių dėžėje, jis privalo būti:

 • Trumpas, glaustas. Pateikite tik esmines detales.
 • Aiškus ir gramatiškai taisyklingas.
 • Logiškai sudėliotas.
 • Atitinkantis kokybės standartus.
 • Realistiškas.
 • Tikslus.
 • Vizualiai patrauklus ir tvarkingas.
 • Jame turi būti paminėti svarbiausi elementai norimai pozicijai užimti.

1. Susidarykite savo draugų ir pažįstamų sąrašą

Pabandykite atsiminti visus, kuriuos pažįstate ir sutariate: draugus, giminaičius, kaimynus. Tuomet nepamirškite visiems jiems paminėti, kad ieškote darbo ir sukonkretinkite, kokio norėtumėte. Galbūt jūsų draugas nugirs, kad jo kompanijoje atsirado laisva darbo vieta, o kaimynė rekomenduos jus kaip perspektyvų darbuotoją savojoje.

2. Pasiruoškite darbo pokalbiui

Jūs nesate vienintelis, kuris ieškosi darbo, o darbdavių atrankos kriterijai ir „mados“ nuolatos keičiasi. Paklauskite savo draugų, su kokiais klausimais jie susidūrė darbo pokalbiuose ir pabandykite sugalvoti, kaip pats atsakytumėte į tusos klausimus.

3. Pasidomėkite apie kompanijas

Jus pakvietė į darbo pokalbį? Puiku! Tačiau nenueikite pas būsimą darbdavį „tuščiomis rankomis“. Prisikraukite pilną bagažą žinių. Pasidomėkite apie kompaniją, jos veiklą, vidaus politiką. Net neabejojame, kad darbdavys bandys patikrinti, ar esate rimtai susidomėjęs darbo vieta, ar ne. Aišku, jo palankumas atsiteks tam, kuris jam pasirodys labiau suinteresuotas.

4. Atnaujinkite savo žinias

Jeigu seniai naudojotės Microsoft Office programomis, atnaujinkite žinias. Pabandykite susikurti sau užduotis Word ar Excel programų žinioms patobulinti. Taip pat derėtų atgaivinti užsienio kalbų žinias. Paskaitykite internetinių laikraščių užsienio kalba. Pabandykite parašyti laišką bičiuliui ne gimtąja kalba.

5. Pabrėžkite savo žinias ir gebėjimus

Skaitydami darbo skelbimą kelis kartus perskaitykite reikalavimus ir atsakykite sau, ar tikrai juos atitinkate. Jei taip, tuomet pabrėžkite tai darbo pokalbyje. Argumentuokite, kodėl darbdavys turėtų samdyti būtent jus. Paaiškinkite, kokios jūsų savybės ir kodėl būtų naudingos kompanijai. Tai kur kas padidins šansus būti pakviestam į antrą pokalbį.

Kur ieškoti darbo?

 • Internetas – pati populiariausia ir greičiausiai prieinama vieta ieškoti darbo. Susiraskite skelbimų portalus ir nuodugniai juos peržvelkite. Beje, kai kurios kompanijos apie ieškomus darbuotojus skelbiasi tik savo puslapiuose. Pagalvokite, kokioje kompanijoje norėtumėt dirbti ir apsilankykite jos puslapyje.
 • Užregistruokite CV darbo portaluose. Tuomet galbūt darbdavys pats pamatys jūsų gyvenimo aprašymą ir pakvies pokalbio.
 • Popieriniai laikraščiai dar nemirė. Juose taip pat galima rasti skelbimų, kurių nepublikuojami interneto puslapiuose. Išbandykite – galbūt turėsite mažiau konkurentų.
 • Galite kreiptis į personalo agentūras, kad jums padėtų įsivertinti savo galimybes.