Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Kaip kontroliuoti alkį?

Pasiryžote atsikratyti kelių papildomų kilogramų? Reikia pastebėti, jog nuspręsti laikytis dietos yra pati lengviausia dalis. Kontroliuoti alkį – gerokai sunkiau. Būtent alkis yra viena iš priežasčių, dėl kurios dažniausiai dieta nutraukiama, nes tiesiog nesugebama jo ilgai iškęsti. Štai keli patarimai ir gudrybės, kaip nugalėti alkį ir padailinti kūno linijas be didelių kančių.

Minus keli kilogramai be didelių kančių

Pasiryžote atsikratyti kelių papildomų kilogramų? Reikia pastebėti, jog nuspręsti laikytis dietos yra pati lengviausia dalis. Kontroliuoti alkį – gerokai sunkiau. Būtent alkis yra viena iš priežasčių, dėl kurios dažniausiai dieta nutraukiama, nes tiesiog nesugebama jo ilgai iškęsti. Štai keli patarimai ir gudrybės, kaip nugalėti alkį ir padailinti kūno linijas be didelių kančių.

1 patarimas. Valgykite mažiausiai 5 kartus per dieną

Kada laikotės dietos, jaučiatės labai alkani, kol galiausiai nebeištveriate ir prisivalgote uždraustų skanėstų. Štai kodėl dietos, kurių laikantis reikia suvartoti gerokai mažiau kalorijų, dažnai žlunga – paprasčiausiai nesugebate ilgai kontroliuoti alkio.

Tačiau jeigu valgysite dažnai – bent 5 kartus per dieną – ir mažas porcijas, jūsų organizmas lengviau prisitaikys prie mažesnio suvartojamų kalorijų kiekio. Be to, jam bus lengviau pasisavinti reikalingas maistines medžiagas, o cukraus kiekis kraujyje išliks stabilus.

2 patarimas. Valgykite reguliariai

Kaip jau minėjome, svarbu valgyti dažnai ir mažas porcijas, tačiau lygiai taip pat svarbu nepraleisti tų valgių.

Praleidus valgį cukraus kiekis kraujyje staiga sumažėja, todėl tampa sunkiau kontroliuoti alkį. Dėl žemo cukraus lygio tapsite išsiblaškę, irzlūs, pavargę, sumažės produktyvumas, o tai neabejotinai pakenks jūsų kasdieniam gyvenimui.

3 patarimas. Kuo daugiau daržovių

Tikrai žinote, kad valgyti daržoves sveika, todėl nėra jokios priežasties, dėl kurios galėtumėte jų atsisakyti. O priežasčių, dėl kurių turėtumėte įtraukti daržoves į savo valgiaraštį, daugybė, iš kurių bene svarbiausia – jose gausu skaidulų, kurios puikiai nuslopina alkį.

Skaidulos užpildo skrandį taip sumažindamos alkio pojūtį, be to, jos turi mažai kalorijų. Tad tai puikus pasirinkimas laikantis dietos. Jeigu tikrai norite pajusti skirtumą, išbandykite brokolius, žiedinius kopūstus, špinatus ar grybus – jie turi daug skaidulų ir labai mažą kiekį kalorijų.

4 patarimas. Rūpių miltų gaminiai

Jeigu vartojate daug perdirbtų angliavandenių (cukraus, miltų), tikriausiai jaučiatės nuolat alkani. Ir tai natūralu. Perdirbtų angliavandenių sudėtyje beveik nelieka naudingų maistinių medžiagų, be to, jie turi mažai skaidulų. Šie angliavandeniai greitai padidina cukraus kiekį kraujyje, tačiau po kurio laiko jis taip pat greitai ir nukrenta. Tai sukelia didelius energijos lygio svyravimus ir veikia jūsų apetitą.

Iš rūpių miltų pagaminti maisto produktai, pavyzdžiui, duona, makaronai, – geresnis, sveikesnis pasirinkimas, kuris padės kontroliuoti apetitą ir kūno svorį.

5 patarimas. Valgykite neskubėdami

Laikas yra labai brangus ir jūs tikriausiai esate labai užsiėmę, bet vis tiek pasistenkite skirti pakankamai laiko valgymui. Kol smegenis pasiekia informacija, jog skrandis yra pilnas, praeina šiek tiek laiko, todėl valgydami paskubomis dažnai persivalgote.

Valgydami pasistenkite nežiūrėti televizoriaus ir neskaityti laikraščio – tai išblaško. Geriau sutelkite dėmesį į maistą ir gardžiuokitės kiekvienu kąsniu.

6 patarimas. Daugiau miegokite

Numesti svorio miegant? Skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa, ar ne? Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, kurie miega tik penkias valandas per naktį, yra 50 proc. labiau linkę turėti viršsvorio, negu tie, kurie miega nuo septynių iki devynių valandų per naktį. Galbūt šįvakar eisite miegoti anksčiau?

7 patarimas. Gerkite daugiau vandens

Paprastas patarimas, kurį tikriausiai girdėjote daugybę kartų, tačiau jis tikrai yra veiksmingas: gerkite daugiau vandens. Tai – sveikiausias, pigiausias ir lengviausias būdas atsikratyti papildomų kilogramų.

Vanduo užpildys skrandį ir sumažins apetitą. Taip pat svarbu žinoti, kad dažnai painiojame alkį su troškuliu. Jeigu jaučiatės alkani, išgerkite stiklinę vandens ir palaukite 10–20 minučių.