Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Aromaterapija dangiškam miegui

Miegas – ypač svarbi gyvenimo dalis, todėl jūsų miegamasis turėtų būti ramybės ir poilsio oazė. Jį tokiu paversite reguliariai vėdindami patalpą, pašalinę visus radiaciją skleidžiančius prietaisus ir pasitelkę į pagalbą aromaterapiją. Pastaroji dar vadinama gamtos dovana, nes tai natūralus būdas atsipalaiduoti, pasveikti bei puoselėti grožį. 

Kuo turėtų kvepėti miegamasis?

Miegas – ypač svarbi gyvenimo dalis, todėl jūsų miegamasis turėtų būti ramybės ir poilsio oazė. Jį tokiu paversite reguliariai vėdindami patalpą, pašalinę visus radiaciją skleidžiančius prietaisus ir pasitelkę į pagalbą aromaterapiją. Pastaroji dar vadinama gamtos dovana, nes tai natūralus būdas atsipalaiduoti, pasveikti bei puoselėti grožį.

Atsipalaiduokite prieš miegą

Pasiruošimas miegui turėtų prasidėti dar prieš jums atsigulant į lovą. Išmėginkite atpalaiduojamą vonią – tai išties naudingas malonumas. Gerai žinoma, jog vonios ir pirtys buvo nepaprastai populiarios dar senovės Graikijoje. Jeigu nenorite ar neturite laiko mirkti vonioje, išbandykite vonelę pėdoms. Pagal refleksologijos (tokia terapijos forma, kai stimuliuojami tam tikri taškai pėdose) principus, vonelė pėdoms ar rankoms turi tokį patį atkuriamąjį poveikį kaip ir viso kūno vonia.

Aliejai ramiam miegui

Pasitelkite vaizduotę ir intuiciją rinkdamiesi eterinius aliejus. Norėdami atsipalaiduoti, rinkitės šiuos kvapus:

Bergamotės – lengvas ir gaivus aromatas, primenantis citrusinius vaisius.

Citrinos – šiltas, gaivus kvapus, idealiai tinkantis aromaterapinei voniai.

Apelsino – saldus aromatas, padėsiantis užmigti. Šis kvapas itin mėgiamas vaikų.

Eterinis ravensarų aliejus yra švelnaus kvapo ir dažnai naudojamas gaminant kosmetiką.

Levandų aromatas malonus ir raminantis. Taip pat pasižymi kraujospūdį mažinančiu poveikiu.

Kanangų aliejaus aromatas saldus ir rytietiškas, laikomas afrodiziaku.

Norėdami efektyvaus poveikio, pirkite tik geros kokybės eterinius aliejus, kurių etiketės patvirtina autentiškumą. . 

Sklindantys magiški aromatai

Kiekvieną iš aukščiau išvardytų aromatų galite vartoti miegamajame. Įlašinkite kelis lašelius į oro drėkintuvą arba naudokite žvakidę eteriniams aliejams. Rinkdamiesi žvakidę, atkreipkite dėmesį į vandens indelio talpą: ji turėtų būti bent 100 ml, kad aliejus garuotų, o ne degtų. Žvakidę arba drėkintuvą laikykite tokioje vietoje, kad aromatas laisvai sklistų po visą kambarį. Nestatykite jos arti veido arba pagalvės, nes galite sulaukti priešingo efekto ir negalėsite užmigti. Aromatas jus turėtų pasiekti palaipsniui.

Dar vienas patarimas: prieš sudėdami patalynę į džiovyklę, prieš tai užlašinkite ant patalų 5–8 lašus levandų, citrinžolės ar bergamočių aliejaus. Jūsų paklodės kvepės magiškais aromatais.

Kaip paruošti vonią

Ruošdami aromaterapinę vonią, galite sumaišyti kelių rūšių (geriausia, dviejų arba trijų) aliejus. Vanduo neturėtų būti per karštas, 29–34 laipsnių temperatūros. Kad aliejai lengviau pasklistų vandenyje, juos sumaišykite su sojų pienu, druska, medumi arba paprastu pienu. Svarbu tai, jog tokios vonios nerekomenduojamos žmonėms, kenčiantiems nuo kraujagyslių ar širdies sutrikimų.

Sojų grietinėlės vonia

  • 100 ml sojų grietinėlės
  • 8 lašų mėgiamo kvapo eterinių aliejų

Sumaišykite abi medžiagas stikliniame inde medine mentele ir supilkite į vonią.

Medaus vonia

  • 1 valgomasis šaukštas medaus
  • 8 lašai eterinio aliejaus (apelsinų arba levandų).

Pieno vonia

  • 100 ml pieno
  • 8 lašai eterinio aliejaus (ravensarų, citrinų ar kanangų)