Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Dormeo antklodžių sąvokų žodynėlis

Jei savo naršyklės lange pamatėte nesuprantamą sąvoką, mes skubame Jums į pagalbą. Jūsų patogumui sudarėme rečiau vartojamų sąvokų žodynėlį, kuris padės Jums lengviau suprasti Dormeo aprašymus ir išsirinkti sau tinkamą prekę.

Alergenas

Allergenai yra mikroskopinės dalelės, kurios patenka į žmogaus organizmą ir silpnina imuninę sistemą. Alergenai gali būti natūralios ir cheminės kilmės. Geriausiai žinomi natūralūs alergenai yra dulkių erkės ir jų išskyros, namų dulkės ir žiedadulkės.

Aloe vera (Alavijas)

Aloe vera arba Alavijas yra nuostabus augalas, teikiantis kūnui raminantį poveikį. Alavijas turi antialerginių ir antibakterinių savybių, naikina grybelį ir mažina uždegimus. Jis taip pat stimuliuoja imuninės sistemos veikimą, gydo žaizdas, lėtina senėjimo procesus ir mažina raukšlių susidarymą skatindamas odos regeneraciją.

Bambuko pluoštas

Bambuko pluoštas yra celiuliozės pluoštas, gaminamas iš 100 % bambuko stiebų. Bambuko pluoštas yra ekologiškai švari medžiaga, minkštesnė už medvilnę, bet stipresnė už sintetinius pluoštus. Vasaros mėnesiais Bambuko pluoštas vėsina odą, neleidžia čiužiniui sudrėkti ir nesugeria nemalonių kvapų. Vėsiomis dienomis Bambuko palaiko jaukią šilumą įgydamas kūno temperatūrą.

Dulkių erkės

Dulkių erkės yra maži, plika akimi nepastebimi, voragyviai (kurių dydis svyruoja tarp 0,1 ir 0,5 mm). Jų mėgstamiausia veisimosi vieta yra čiužiniai, minkšti baldai, pagalvės, minkšti žaislai, antklodės ir užuolaidos. Trumpai tariant, dulkių erkės gyvena ten, kur yra maisto, drėgmės ir vietos pasislėpti. Dulkių erkės sukelia didelių problemų alergiškiems, astma sergantiems žmonėms, kadangi jų išskyros virsta smulkiomis dulkėmis (alergenais), kurie skatina akių perštėjimą, slogą, čiaudulį ir kosulį.

Elektrostatinis krūvis

Elektrostatinis krūvis susidaro tada, kai įsielektrina čiužinio paviršius (čiužinys, antklodė ar pan.). Kai pajudiname ar pasukame du įsielektrinusius objektus, elektros krūvis pasireiškia kibirkštimis. Kai žinome iš patirties, šios kibirkštys sukelia nemalonius pojūčius. Anglies pluoštas yra būdas sumažinti elektrostatinį krūvį.

Kašmyras

Kašmyras yra aukščiausios kokybės vilna, gaunama šukuojant Kašmyro ožkų vilną. Kašmyro vilna yra minkštas, lengvas ir šiltas pluoštas. Ji dažniausiai naudojama prabangių, aukštos kokybės drabužiams ir antklodėms bei pagalvėms siūti.

Merino arba merinosų vilna

Merinosų vilna yra pasaulinio masto svarbos avių vilna, kadangi ji yra ypač patvari ir ilgaamžė. Merinosų vilną pirmiausiai pradėjo naudoti atletai, tačiau dėl puikių savybių ši vilna greitai atrado kelią ant podiumų ir į mūsų miegamuosius. Merinosų vilna puikiai reguliuoja kūno temperatūrą, palaiko kūno šilumą, bet ne per daug šildo, todėl padeda nuolat palaikyti reikiamą temperatūrą ir nesulaiko drėgmės. Vilna sugeria ir greitai išgarina drėgmę, tačiau palaiko šilumą net drėgnoje terpėje. Merinosų vilna turi antibakterinių savybių, kurios neleidžia vilnai sugerti ir laikyti nemalonių kvapų. Dėl šių priežasčių merinosų vilna užtikrina ramų, sausą miegą ir gerą poilsį, todėl idealiai tinka čiužinių, antklodžių ir pagalvių gamybai.

Softdream

Softdream mikropluoštas yra nesusitraukiantis ir neišsitempiantis stiprus sintetinis pluoštas. Šis pluoštas greitai džiūsta, nesiglamžo ir yra atsparus grybeliui. Softdream pluoštas yra lengvai skalbiamas, todėl puikiai tinka antklodėms, pagalvėms, rankšluosčiams, vonios chalatams ir panašiems gaminiams siūti.

Sidabras

Dar prieš keletą metų sidabro naudojimas kosmetikos pramonėje ir čiužinių gamyboje atrodė nelabai realus išradimas. Dabar sidabras, kuris dažniausiai naudojamas juvelyrikoje, monetų kalyboje, veidrodžių pramonėje pateko į čiužinių gamintojų rankas dėl savo neginčijamai teigiamų savybių. Kodėl?

Dėl savo naudingo poveikio sveikatai ir gerai savijautai sidabro pluoštas yra idealus norintiems gerai išsimiegoti ir pailsėti: - sidabro pluoštas turi antibakterinių savybių: sidabro jonai sujungia bakterijų ląstelėse esančius baltymus ir tokiu būdu stabdo bakterijų dauginimąsi; - sidabro pluoštas neleidžia plisti nemaloninam kvapui; - sidabro pluoštas reguliuoja prakaitavimą ir drėgmės kaupimąsi; - sidabro pluoštas reguliuoja nereikalingo elektros krūvio susidarymą; - sidabro pluoštas reguliuoja kūno temperatūrą sukaupdamas ir atiduodamas natūralią kūno šilumą.

Tencel

Tencel – tai natūralus pluoštas, gaminamas iš celiuliozės, kuri naudojama popieriaus pramonėje. Iš Tencel pluošto siuvami daiktai yra ypač minkšti, gerai sugeria drėgmę, kvėpuojantys ir draugiški aplinkai. Tencel pluoštas yra ganėtinai naujas išradimas tekstilės pramonėje. Iš šio pluošto pasiūtos antklodės turi geriausias šiems gaminiams būdingas savybes: jos minkštos, patogios ir praktiškos.

Wellsleep®

Wellsleep® mikropluoštas yra pažangus, standus ir purus pluoštas, dažnai laikomas geresniu už prieš pusę amžiaus išrastą poliesterinį pluoštą. Wellsleep® mikropluoštas kartais lyginamas su dirbtiniais žąsų pūkais, kadangi šis pluoštas yra visomis prasmėmis panašus į žąsų pūkus. Wellsleep® mikropluoštas turi daug privalumų ir yra naudojamas labai įvairiai. Šis mikropluoštas puikiai reguliuoja temperatūrą, yra ypač malonus paliesti, labai minimaliai sugeria drėgmę, nesitepa. Wellsleep® mikropluoštas yra patikima antialerginė medžiaga, iš kurios pasiūtus patalus gali naudoti alergiški ir astma sergantys žmonės, negalintys atsisakyti įpročio miegoti žąsų pūkų pataluose.

Wellsleep® Advanced

Wellsleep® Advanced mikropluoštas savybėmis panašus į Wellsleep® mikropluoštą, bet skirtingas tuo, kad šis naujas mikropluoštas turi kryžminę struktūrą. Šios naujos struktūros dėka pluošte susidaro mažos oro kišenės. Šios kišenės didina patalynės užpildo apimtį. Wellsleep® Advanced mikropluoštas yra neįtikėtinai lengvas, purus ir gerai kvėpuojanti medžiaga, ypač tinkama pagalvių ir užvalkalų siuvimui.