Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Namai, saugūs nuo alergijos sukėlėjų. 8 patarimai

Kartu su pavasariu prasidėjo ne tik saulėti ir šilti orai, bet ir alergijų sezonas. Jeigu jūs pavasarį pajuntate paūmėjusius alergijos simptomus, ko gero, stengiatės kuo mažiau laiko praleisti lauke, tačiau tai ne visada padeda. Bloga žinia ta, jog ir namuose negalite būti visiškai saugūs dėl čia slypinčių alergijos sukėlėjų. Ar esate pasiruošę sukurti saugią nuo alergijų namų aplinką?

Pasislėpkite nuo alergijų namuose

Kartu su pavasariu prasidėjo ne tik saulėti ir šilti orai, bet ir alergijų sezonas. Jeigu jūs pavasarį pajuntate paūmėjusius alergijos simptomus, ko gero, stengiatės kuo mažiau laiko praleisti lauke, tačiau tai ne visada padeda. Bloga žinia ta, jog ir namuose negalite būti visiškai saugūs dėl čia slypinčių alergijos sukėlėjų. Ar esate pasiruošę sukurti saugią nuo alergijų namų aplinką?

1. Duris ir langus laikykite uždarytus

Dulkės ir žiedadulkės yra vieni dažniausių alergijų sukėlėjų. Tačiau net jeigu liekate namuose, negalite jaustis visiškai saugūs, kadangi žiedadulkės bei kiti alergenai gali laisvai patekti pro pravertus langus, orlaides, duris. Todėl stenkitės nepalikti pravirų durų ir langų.

2. Kuo mažiau kilimų, užuolaidų, gobelenu aptrauktų baldų

Kilimai, užuolaidos, baldų gobelenas itin mėgiama vieta dulkių erkutėms veistis. Tad pagalvokite, galbūt jau metas atnaujinti namus ir tuo pačiu atsikratyti seniai varginančių alergijos simptomų? Atsisakykite kilimų ir vietoje jų pasirinkite medines grindis arba linoleumą. Užuolaidas lengvai galite pakeisti roletais, o odiniai, mediniai, plastikiniai baldai kur kas geriau, nei dulkių erkučių mėgstami gobelenu aptraukti baldai.

3. Kruopščiai išvalykite namus

Jeigu nenorite išsiskirti su turimais baldais ar kitais namų aksesuarais, kurie gali būti alergijos priežastis, tuomet turite vienintelę išeitį – reguliariai ir kruopščiai valyti namus. Naudokite galingą dulkių siurblį, turinti HEPA filtrą (tai toks filtras, kuris surenka ypač smulkias dulkių daleles, mikroskopinius parazitus). Ypač daug dėmesio skirkite kilimų, minkštų baldų valymui ir stenkitės išvalyti namus bent kartą per savaitę.

4. Reguliuokite temperatūrą ir drėgmės kiekį

Dulkių erkutėms palankiausia aukštesnė nei 21 oC temperatūra ir didesnis nei 50 proc. drėgmės kiekis patalpoje. Stenkitės reguliuoti šiuos rodiklius ir jų neviršyti. Tinkamą drėgmę palaikyti jums padės specialios priemonės. Įsigykite drėgmėmatį ir oro sausintuvą.

5. Kokybiškas čiužinys

Čiužiniai yra pati mėgiamiausia dulkių erkučių vieta, tad jeigu miegate ant prastos kokybės čiužinio, tuomet kasnakt kartu su jumis lovoje yra milijonai šių alergijų sukėlėjų. Šiuolaikiniai kokybiški čiužiniai yra apsaugoti nuo dulkių erkučių, grybelio ir bakterijų, užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją ir garantuoja higienišką miego aplinką. Žinoma, naujas čiužinys kainuoja, tačiau tai investicija, galinti padėti visam laikui atsikratyti alergijų. Jūsų teisė rinktis...

6. Reguliariai skalbkite patalynę ir užvalkalus

Paklodės, pagalvės, pagalvių užvalkalai, užklotai – tai vietos, kuriose taip pat veisiasi dulkių erkutės. Rinkitės tokią patalynę, kurią galima skalbti gana aukštoje temperatūroje (bent 60 oC), ir darykite tai kartą per savaitę.

7. Augintiniai

Augintiniai, turintys kailį, taip pat yra dažnas alergijos šaltinis. Viena yra mylėti augintinius, kita – leisti jiems gulėti jūsų lovoje. Paūmėjusios alergijos priežastimi gali tapti ne tik gyvūno kailis, bet ir jo seilės ar pleiskanos. Norėdami apsaugoti save, laikykite augintinius lauke arba bent jau neleiskite jiems būti tuose kambariuose, kuriuose praleidžiate daugiausia laiko.

8. Patogumas ir ramybė

Ryšys tarp streso ir paūmėjusios alergijos įrodytas jau seniai. Stresinės situacijos paskatina organizme išsiskirti streso hormoną kortizolį, kuris gali sukelti organizme alerginę reakciją, jeigu esate kam nors alergiškas. Todėl namai turi būti jūsų ramybės oazė, kur jaučiatės jaukiai, saugiai ir galite „pasislėpti“ nuo alergijų.