Club5 narystė
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Čiužinių sąvokų žodynėlis

Jei savo naršyklės lange pamatėte nesuprantamą sąvoką, mes skubame Jums į pagalbą. Jūsų patogumui sudarėme rečiau vartojamų sąvokų žodynėlį, kuris padės Jums lengviau suprasti Dormeo aprašymus ir išsirinkti sau tinkamą prekę.

Alergenas

Allergenai yra mikroskopinės dalelės, kurios patenka į žmogaus organizmą ir silpnina imuninę sistemą. Alergenai gali būti natūralios ir cheminės kilmės. Geriausiai žinomi natūralūs alergenai yra dulkių erkės ir jų išskyros, namų dulkės ir žiedadulkės.

Aloe vera (Alavijas)

Aloe vera arba Alavijas yra nuostabus augalas, teikiantis kūnui raminantį poveikį. Alavijas turi antialerginių ir antibakterinių savybių, naikina grybelį ir mažina uždegimus. Jis taip pat stimuliuoja imuninės sistemos veikimą, gydo žaizdas, lėtina senėjimo procesus ir mažina raukšlių susidarymą skatindamas odos regeneraciją.

Anatomiškas

Anatomiški čiužiniai ir pagalvės suteikia komfortą ir puoselėja Jūsų sąnarius, audinius ir raumenis. Aukštas anatomiškumo lygis reiškia, kad čiužinys ar pagalvė tobulai prisitaiko prie natūralių kūno formų.

Anglies pluoštas

Anglis yra neįtikėtinai patvari medžiaga, reguliuojanti elektrostatinį krūvį. Ši medžiaga naudojama viršutiniam čiužinių užvalkalų sluoksniui siūti ir yra naudojama čižinių paviršiuje susidarančiam elektrostatiniam krūviui mažinti.

Antialerginis silikono sluoksnis (paminkštinimas)

Tai plonas sintetinės medžiagos sluoksnis, esantis daugumoje Dormeo čiužinių. Šis sluoksnis apsaugo čiužinio pagrindą nuo purvo ir dulkių erkių.

Bambuko pluoštas

Bambuko pluoštas yra celiuliozės pluoštas, gaminamas iš 100 % bambuko stiebų. Bambuko pluoštas yra ekologiškai švari medžiaga, minkštesnė už medvilnę, bet stipresnė už sintetinius pluoštus. Vasaros mėnesiais Bambuko pluoštas vėsina odą, neleidžia čiužiniui sudrėkti ir nesugeria nemalonių kvapų. Vėsiomis dienomis Bambuko palaiko jaukią šilumą įgydamas kūno temperatūrą.

Bio viskozės elastinė medžiaga

Bio viskozės elastinė medžiaga turi tokias pat savybes kaip ir įprastinė viskozės elastinė medžiaga. Tai yra minkšta, patogi ir puikiai prie kūno prisitaikanti medžiaga. Tačiau ši medžiaga yra palankesnė aplinkai, nes 30 % sintetinės medžiagos jos gamyboje yra pakeičiama ricinos aliejumi. Bio viskozės elastinė medžiaga yra mūsų indėlis į gamtos apsaugą, tuo pačiu stiprinant čiužinių antibakterines savybes.

Daugiazonis čiužinys

Daugiazonis čiužinys turi specialią struktūrą, kuri prisitaiko prie anatominių kūno savybių. Kai kurios kūno dalys yra sunkesnės už kitas, todėl joms reikalinga tvirtesnė atrama. Tuo tarpu lengvesnės kūno dalys reikalauja minkštesnio pagrindo. Standžiausia čiužinio dalis yra centrinėje čiužinio zonoje, kur atsiranda miegančio žmogaus svorio centras. Kojų ir galvos zonos yra minkštesnės. Čiužinys turi tris zonas, kurios puikiai prisitaiko prie kūno formos ir svorio.

Der p 1

Der P-1 yra techninis pavadinimas alergeno, kuris dažniausiai randamas čiužiniuose, antklodėse pagalvėse, minkštuose balduose, kilimuose ir užuolaidose. Šio alergeno kilmė – namų dulkių erkės (Dermatophagoides Pteronyssinus), kurios veisiasi neapsaugotuose čiužiniuose ir kituose pataluose. Dulkių erkių išskyros ir negyvų dulkių erkių dalelės virsta nematomomis dulkėmis, kurios sukelia alergines reakcijas tiems, kurie kenčia nuo alergijų, serga astma arba turi miego sutrikimų. Vienas neapsaugotas čiužinys yra 10 milijonų dulkių erkių gyvenvietė, todėl čiužinio apsauga yra būtina tiems, kurie kenčia nuo alergijų ar astmos. Ypač svarbu tinkamai parinkti čiužinius vaikams.

Dulkių erkės

Dulkių erkės yra maži, plika akimi nepastebimi, voragyviai (kurių dydis svyruoja tarp 0,1 ir 0,5 mm). Jų mėgstamiausia veisimosi vieta yra čiužiniai, minkšti baldai, pagalvės, minkšti žaislai, antklodės ir užuolaidos. Trumpai tariant, dulkių erkės gyvena ten, kur yra maisto, drėgmės ir vietos pasislėpti. Dulkių erkės sukelia didelių problemų alergiškiems, astma sergantiems žmonėms, kadangi jų išskyros virsta smulkiomis dulkėmis (alergenais), kurie skatina akių perštėjimą, slogą, čiaudulį ir kosulį.

ECOCELL

ECOCELL yra pažangi, šiuolaikiška, sintetinė, elastinga medžiaga, kurios ląstelės pasižymi gera ventiliacija, elastingumu ir puikiu prisitaikymu. Ši medžiaga padeda apsisaugoti nuo alergijų, yra lengva, higieniška. ECOCELL yra draugiška aplinkai ir gali būti perdirbama.

Ecogreen

Ecogreen yra medžiaga, sukurta siekiant apsaugoti gamtą ir mažiau naudoti sintetinių medžiagų. Jos pagrindas yra ECOCELL – patvari, elastinga, kvėpuojanti, patvari ir lengva naujos kartos medžiaga, suteikianti kūnui puikią atramą. Paprastai Ecocell gaminama iš sintetinių medžiagų, tačiau Ecogreen yra patobulinta medžiaga, kurios sudėtyje 30 % sintetinių medžiagų yra pakeista ricinos aliejumi. Iš šios medžiagos gaminamas čiužinys yra palankesnis gamtai ir turi stipresnę antibakterinę apsaugą.

Elektrostatinis krūvis

Elektrostatinis krūvis susidaro tada, kai įsielektrina čiužinio paviršius (čiužinys, antklodė ar pan.). Kai pajudiname ar pasukame du įsielektrinusius objektus, elektros krūvis pasireiškia kibirkštimis. Kai žinome iš patirties, šios kibirkštys sukelia nemalonius pojūčius. Anglies pluoštas yra būdas sumažinti elektrostatinį krūvį.

Kašmyras

Kašmyras yra aukščiausios kokybės vilna, gaunama šukuojant Kašmyro ožkų vilną. Kašmyro vilna yra minkštas, lengvas ir šiltas pluoštas. Ji dažniausiai naudojama prabangių, aukštos kokybės drabužiams ir antklodėms bei pagalvėms siūti.

Ląstelinė struktūra (ECOCELL)

ECOCELL – viena svarbiausių medžiagų, plačiai taikoma Dormeo čiužinių gamyboje. Šią medžiagą sudaro mikroskopinės ląstelės (panašios į putplasčio gumulėlius). Ląstelės yra išsidėsčiusios visomis kryptimis (trimatis vaizdas). Tokios struktūros medžiaga gerai vėdinasi, gerai išgarina drėgmę, išlaiko čiužinį sausą ir patogų.

LGA sertifikatas

LGA sertifikatas užtikrina, kad Dormeo lovos pagrindai su grotelėmis yra kokybiški ir saugūs. Kasmetinis patikrinimas garantuoja, kad prekių kokybė yra nuolat tikrinama ir stebima.

Merino arba merinosų vilna

Merinosų vilna yra pasaulinio masto svarbos avių vilna, kadangi ji yra ypač patvari ir ilgaamžė. Merinosų vilną pirmiausiai pradėjo naudoti atletai, tačiau dėl puikių savybių ši vilna greitai atrado kelią ant podiumų ir į mūsų miegamuosius. Merinosų vilna puikiai reguliuoja kūno temperatūrą, palaiko kūno šilumą, bet ne per daug šildo, todėl padeda nuolat palaikyti reikiamą temperatūrą ir nesulaiko drėgmės. Vilna sugeria ir greitai išgarina drėgmę, tačiau palaiko šilumą net drėgnoje terpėje. Merinosų vilna turi antibakterinių savybių, kurios neleidžia vilnai sugerti ir laikyti nemalonių kvapų. Dėl šių priežasčių merinosų vilna užtikrina ramų, sausą miegą ir gerą poilsį, todėl idealiai tinka čiužinių, antklodžių ir pagalvių gamybai.

Neigiami jonai

Neigiami jonai yra neigiamą krūvį turinčios, ore esančios nematomos dalelės. Nemažai neigiamų dalelių yra gamtoje – miške, jūroje, upėse, kriokliuose ir t.t. Uždarose erdvėse jų yra nedaug ir nuolat mažėja daugybės teigiamas daleles skleidžiančių elektros prietaisų dėka. Teigiami jonai daro neigiamą įtaką mūsų savijautai, sukelia nuovargį ir galvos skausmą. Tuo tarpu neigiami jonai kelia nuotaiką, gaivina.

Jonizatoriaus skleidžiami neigiami jonai nutūpdo teigiamus jonus ant grindų (dulkių, dūmų, elektromagnetinio smogo pavidalu). Jonizatoriaus paveikti teigiami jonai nebesklando ore, todėl oras tampa švaresnis, o kvėpuoti darosi lengviau. Jonizatorius rekomenduojamas alergiškiems žmonėms. Jį rekomenduojama naudoti miegamajame, kuriame yra televizorius arba namuose, kuriuose rūkoma.

Ortopedinis

Ortopedinių savybių turintis čiužinys suteikia gerą atramą kūnui. Aukštas ortopedinis lygis reiškia, kad čiužinys yra kietas, o tai užtikrina puikia atramą nugarai, pečiams, klubams ir kulnams.

Öko tex standard 100

ÖKO-tex standarto 100 sertifikatas siekia užtikrinti, kad tekstilės pramonėje būtų laikomasi ekologijos standartų. Sertifikatu užtikrinama, kad produkcijos gamybos metu nebuvo naudojamos medžiagos ir technologijos, galinčios pakenkti naudotojui.

ÖKO-tex standarto 100 sertifikatu patvirtinama, kad Dormeo čiužiniai yra saugūs, sveiki ir draugiški aplinkai.

Resistat

Resistat apsauga pašalina statinį elektros krūvį, kuris susidaro aplink čiužinį. Elektros krūvį mažinti padeda specialus anglies pluoštas, kuris reguliuoja elektrinimąsi. Anglies pluoštas surenka elektros krūvį ir išleidžia jį per specialų įžeminimo laidą, prisegtą prie čiužinio ir prijungtą prie įžemintų elementų namuose (pavyzdžiui radiatoriaus).

Dėl to dulkių erkės ir dulkės nesikaupia ant čiužinio. Resistat apsauga padeda apsisaugoti nuo alergijų ir gerina mūsų miegą.

Sanitized

Sanitized yra pasaulyje žinoma procedūra apsauganti audinius nuo įvairių mikroorganizmų. Sanitized priemonėmis apdorota tekstilė yra patvaresnė ir neįveikiama namuose gyvenančioms dulkių erkėms, bakterijoms grybeliams. Sanitized užtikrina didžiausią įmanomą apsaugą nuo alergijos.

Sanitized priemonėmis apdorota tekstilė, čiužiniai ir patalynė išsiskiria iš kitų tokių pačių prekių savo ilgaamžiškumu ir garantuoja geresnę kokybę ir didesnę pridėtinę vertę.

Softdream

Softdream mikropluoštas yra nesusitraukiantis ir neišsitempiantis stiprus sintetinis pluoštas. Šis pluoštas greitai džiūsta, nesiglamžo ir yra atsparus grybeliui. Softdream pluoštas yra lengvai skalbiamas, todėl puikiai tinka antklodėms, pagalvėms, rankšluosčiams, vonios chalatams ir panašiems gaminiams siūti.

Sidabras

Dar prieš keletą metų sidabro naudojimas kosmetikos pramonėje ir čiužinių gamyboje atrodė nelabai realus išradimas. Dabar sidabras, kuris dažniausiai naudojamas juvelyrikoje, monetų kalyboje, veidrodžių pramonėje pateko į čiužinių gamintojų rankas dėl savo neginčijamai teigiamų savybių. Kodėl?

Dėl savo naudingo poveikio sveikatai ir gerai savijautai sidabro pluoštas yra idealus norintiems gerai išsimiegoti ir pailsėti: - sidabro pluoštas turi antibakterinių savybių: sidabro jonai sujungia bakterijų ląstelėse esančius baltymus ir tokiu būdu stabdo bakterijų dauginimąsi; - sidabro pluoštas neleidžia plisti nemaloninam kvapui; - sidabro pluoštas reguliuoja prakaitavimą ir drėgmės kaupimąsi; - sidabro pluoštas reguliuoja nereikalingo elektros krūvio susidarymą; - sidabro pluoštas reguliuoja kūno temperatūrą sukaupdamas ir atiduodamas natūralią kūno šilumą.

Sidabro pluoštas, kurio yra Dormeo Silver ir Dormeo Memory 2 + 12 Silver čiužiniuose yra suvytas į atskirus paviršinės medžiagos pluoštus taip, kad sidabro pluoštas sustiprintų viso audinio savybes. Ypatingas savybes turinčiu sidabro pluoštu patobulintas čiužinio paviršiaus audinys išlieka minkštas ir švelnus liesti.

Tencel

Tencel – tai natūralus pluoštas, gaminamas iš celiuliozės, kuri naudojama popieriaus pramonėje. Iš Tencel pluošto siuvami daiktai yra ypač minkšti, gerai sugeria drėgmę, kvėpuojantys ir draugiški aplinkai. Tencel pluoštas yra ganėtinai naujas išradimas tekstilės pramonėje. Iš šio pluošto pasiūtos antklodės turi geriausias šiems gaminiams būdingas savybes: jos minkštos, patogios ir praktiškos.

Ultralateksas

Ultralateksas buvo sukurtas ortopedijos ir technologijų ekspertų pastangomis. Įvairių sričių specialistams pavyko išgauti labai elastingą kietą medžiagą, kuri kvėpuoja ir prisitaiko prie kūno. Ultralateksas turi visas natūralaus latekso savybes. Be to, ypatingo apdorojimo proceso dėka padeda apsisaugoti nuo alergijų.

Viskozės elastinė medžiaga

Viskozės elastinė medžiaga – tai NASA mokslininkų išrasta medžiaga, skirta palengvinti spaudimą, kurį patiria astronautai dirbdami kosmose. Netrukus po to, kai buvo pastebėtos neįtikėtinos šios medžiagos terapinės savybės, viskozės elastinę medžiagą buvo pradėta naudoti čiužinių gamyboje. Viskozės elastinė medžiaga prisitaiko prie kūno temperatūros ir švelniai apgaubia gulinčio žmogaus galvą, pečius ir kaklą. Ši medžiaga nesukelia spaudimo tose kaklo vietose, kur dažniausiai skauda pabuvus netinkamoje pozoje.

Priešingai negu paprasto porolono ląstelės, viskozės elastinės medžiagos ląstelės susispaudžia kiekvieno spustelėjimo metu. Nebespaudžiama viskozės elastinė medžiaga atgauna pradinę formą. Gebėjimas grįžti į pradinę formą suteikia medžiagai terapeutinių savybių, kadangi tokia elastinga medžiaga visiškai nespaudžia kūno.

Wellsleep®

Wellsleep® mikropluoštas yra pažangus, standus ir purus pluoštas, dažnai laikomas geresniu už prieš pusę amžiaus išrastą poliesterinį pluoštą. Wellsleep® mikropluoštas kartais lyginamas su dirbtiniais žąsų pūkais, kadangi šis pluoštas yra visomis prasmėmis panašus į žąsų pūkus. Wellsleep® mikropluoštas turi daug privalumų ir yra naudojamas labai įvairiai. Šis mikropluoštas puikiai reguliuoja temperatūrą, yra ypač malonus paliesti, labai minimaliai sugeria drėgmę, nesitepa. Wellsleep® mikropluoštas yra patikima antialerginė medžiaga, iš kurios pasiūtus patalus gali naudoti alergiški ir astma sergantys žmonės, negalintys atsisakyti įpročio miegoti žąsų pūkų pataluose.

Wellsleep® Advanced

Wellsleep® Advanced mikropluoštas savybėmis panašus į Wellsleep® mikropluoštą, bet skirtingas tuo, kad šis naujas mikropluoštas turi kryžminę struktūrą. Šios naujos struktūros dėka pluošte susidaro mažos oro kišenės. Šios kišenės didina patalynės užpildo apimtį. Wellsleep® Advanced mikropluoštas yra neįtikėtinai lengvas, purus ir gerai kvėpuojanti medžiaga, ypač tinkama pagalvių ir užvalkalų siuvimui.