Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5
Orchidėjų priežiūra ir auginimas

Orchidėjų priežiūra ir auginimas

Sakoma, kad orchidėjos – legendomis apipinti mistiški augalai. Egzotiški žiedai sukėlė didžiulį susidomėjimą vos pasiekę Europą. Su meile prižiūrimos gėlės šeimininkus apdovanoja ypatingais žiedais. Orchidėjos gali žaliuoti net šimtus metų ir tapti iš kartos į kartą perduodama šeimos relikvija. Ką gi daryti, kad egzotiški žiedai džiugintų vėsiomis žiemos dienomis?

Orchidėjomis rūpinkimės su meile

Sakoma, kad orchidėjos – legendomis apipinti augalai. Egzotiški žiedai sukėlė didžiulį susidomėjimą vos pasiekę Europą. Su meile prižiūrimos gėlės šeimininkus apdovanoja ypatingais žiedais. Orchidėjos gali žaliuoti net šimtus metų ir tapti iš kartos į kartą perduodama šeimos relikvija. Ką gi daryti, kad egzotiški žiedai džiugintų vėsiomis žiemos dienomis?

Populiarusis Falenopsis mėgsta šviesą

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad orchidėjas prižiūrėti ir auginti labai sudėtinga, tačiau taip nėra. Geriausia pradėti nuo populiariausios ir labiausiai paplitusios rūšies – Phalaeonopsis (liet. Falenopsis). Šios gėlės spalvų paletė labai plati – nuo baltos iki beveik juodos spalvos. Be to, gerai prižiūrimo augalo žiedais galima gėrėtis net iki šešių mėnesių. Phalaeonopsis orchidėjos mėgsta saulės šviesą, todėl geriausiai auga ant palangių. Orchidėjoms labiausiai tinka rytų pusėje esantys langai. Vakarų pusėje esantys langai taip pat tinka, tačiau gėles reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad nepradėtų gelsti lapai. Žiemą, kai saulės nėra daug, orchidėjas laikykite prie pietų pusėje esančių langų.

Tinkama temperatūra ir drėgmė

Phalaeonopsis orchidėjoms palankiausia temperatūra yra nuo +18 iki +27° C. Optimali temperatūra naktį - +18, o dieną +22-+27° C. Labai aukšta temperatūra lėtina orchidėjų augimą, o vėsuma kenkia žiedams. Jei pradeda formuotis žiedai, venkite temperatūros svyravimų, nes žiedai gali žūti dar neprasiskleidę. Auginant orchidėjas, svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės lygį. Tinkamiausias drėgmės lygis yra tarp 50 ir 75 % santykinės drėgmės. Šiltuose namuose pasirūpinkite specialiu orchidėjų drėkinimu. Įstatykite augalą į drėkinimui skirtą padėklą su žvyru ir vandeniu, bet jokiu būdu neleiskite šaknims mirkti vandenyje. Labai svarbu sistemingai laistyti orchidėją. Phalaenopsis nemėgsta sausros, todėl geriausia laistyti gėlę apytiksliai kartą per savaitę. Pastovi drėgmė sudaro palankias sąlygas orchidėjos šaknims vystytis, todėl periodiškai tikrinkite drėgmę vazonėlyje. Galite pasverti vazonėlį su palaistytu ir nepalaistytu augalu, kad galėtumėte numatyti laistymo laiką pagal svorį. Laistykite atsargiai, kad ant lapų nesusikauptų vanduo. Stenkitės, kad vandens lašai nesikauptų ten, kur formuojasi nauji lapai. Aktyviu orchidėjos augimo metu naudokite trąšas. Rugsėjo mėnesį naudokite trąšas žiedams stiprinti. Trąšas naudokite pagal instrukciją, esančią ant pakuotės.

Persodinkite ir džiaukitės naujais žiedais

Phalaeonopsis orchidėjas patariama persodinti kartą per metus, nes orchidėjos gali „išaugti“ vazonėlį, išnaudoti visas grunte esančias medžiagas arba šaknys gali pradėti gesti. Norėdami persodinti gėlę, išimkite ją iš vazono ir leiskite žemei nubyrėti nuo šaknų. Pašalinkite negyvas šaknis. Nenaudokite perdidelio vazono. Gėlės šaknys turi lengvai tilpti į indą. Įstatykite gėlę ir užberkite šaknis specialiai orchidėjoms skirtu žemių mišiniu. Persodintą augalą laistykite ir tręškite įprasta tvarka. Reguliariai apžiūrėkite orchidėją, nes šiuos augalus taip pat puola kenkėjai. Juos šalinkite cinamono (tai natūralus fungicidas), muilo arba izopropilo alkoholio tirpale pamirkytu skudurėliu. Sveikos ir gerai prižiūrimos orchidėjos gali žydėti du-tris kartus iš eilės. Nužydėjus pirmiems žiedams, apžiūrėkite žiedynstiebį. Ant jo gali būti šviežių gumbelių. Suskaičiuokite tris gumbelius nuo žiedynstiebio pagrindo ir nupjaukite žiedynstiebį iš karto už trečio gumbelio. Pjūvio vietą pabarstykite medžio anglies arba cianamono milteliais. Jei augalas sveikas ir metu laikas tinkamas, po keleto savaičių sulauksite naujų žiedų. Su meile prižiūrimų orchidėjų žiedai džiugins Jus vėsiomis žiemos dienomis.